Gabinet kosmetyczny kasa fiskalna 2015

Flexidium 400

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących kampanię gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w prawie wszystkich gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze rozliczający się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za uwagą tego urządzenia. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w sytuacji kas fiskalnych zostało zatwierdzono w życie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niezmiernie, a emerytowani lekarze zrezygnują z wykonywania działalności, z względu trudności z obsługą kasy. Zarzuty zaprezentowały się chybione. Sprzedawcy kas noszą w bliskiej ofercie zarówno małe, mobilne urządzenia, jak i szybkie przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie można również zgodzić się ze określeniem, że obsługa kasy jest skomplikowana. Przykładem oczywiście mogą stanowić pomoce medyczne. Lekarz oferujący usługi ratujące życie, wystarczy, iż na kasie będzie brał zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym obowiązkiem jest dopiero wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata musi być wykonany przegląd kasy, przez uprawnionego do tego serwisanta.

Według obowiązującego rozporządzenia Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do wprowadzenia kas fiskalnych, Do drugich grup zawodowych mających te dania od ubiegłego roku, bez sensu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Może w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż oraz utrzymujący usługi na sprawę osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak sądzi Ministerstwo Finansów jest więc szczególny recepta na szarpaninę z czarną przestrzenią w handlu także usługach.

Umieszcza się pytanie, bądź w latach następnych także będzie mocna użyć z pomoce na zakup kasy. Obecnie ma ona 700 zł. Że spośród niej wykorzystać wszystka osoba, jaka w terminie zainstalowała kasę oraz prawidłowo poinformowała o tym tytuł skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Czy będzie silna zastosować z ostatniej pomoce w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.