Odkurzacz centralny funkcje

Systemy ogrzewania odkurzania, w przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w pobliżu odkurzanego miejsca. W normalnych odkurzaczach filtry nie są w bycie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, które uważają się w miejscu. Dodatkową zaletą systemów centralnego odkurzania jest jednocześnie bardzo delikatna praca. Instalacja centralnego odkurzania istnieje jednak znacznie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w budów rurek i przewodów, które staną pochowane w ścianach, pod podłogą, a nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania układa się z niewielu elementów. Podstawowym i najważniejszym z nich jest osoba centralna. Do niej uzupełnione są sztywne rury, które wykonują do centrów ssących włożonych w ścianach. Końcówkę elastycznego węża ubiera się do najbliższego gniazdka i dzięki temuż potężna łatwo przystąpić do usuwania zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna potrafi stanowić modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Jest ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zazwyczaj jest położona w mieszkaniach gospodarczych, takich jak garaż lub piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej szanuje się z silnika wyposażonego w turbinę, która wykonywa podciśnienie. Elementem składowym jest wyjątkowo separator zanieczyszczeń i zasobnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na grubsze oraz mniejsze. Im świętszy tym powietrze będzie dobra przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają rozmieszczone w bloku w pierwszych pomieszczeniach. W budynkach jednorodzinnych do określonego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy zaledwie jedno gniazdo ssące.