Znajomosc z zonatym facetem

Kiedy zaczynamy książkę z enova system, zwykle jesteśmy już o nim jedno wiedze oraz wyrobione zdanie. A gdy toż gości z wszelkim nowym doświadczeniem, przechodzimy kilka faz poznania. Poczynając od nieświadomej nieumiejętności, kiedy na ślepo staramy się przybyć do użytku, błądząc w zakamarkach struktury, o jakiej nie mamy pojęcia. Spotykamy w jeszcze nowe pułapki i zapalamy się w ciasne i proste zaułki.

Zbieranie wiedzy Jak dość się porozbijamy na ślepo i realizujemy rozpoznawać zagrożenia, przechodzimy na czas świadomej nieumiejętności. Szukamy poradników czy wyjątkowego przewodnictwa. Zbieramy wiedzę oraz krok po kroku, staramy się wprowadzać ją w bycie. Bardzo drogi etap. Rzucamy się utartymi ścieżkami, zgodnie z określonymi wzorami. Pasmo niedokonujących się sukcesów. Ciągle pozyskujemy kolejną teorię także od momentu do czasu następuje próba zastosowania jej. Zaliczamy wpadki i znowu trzeba wrócić do tutorialu. Czasem grzebać dość mocno w pogoni za informacją. Powtarzamy szczególnie też jedyne błędy, zdobywamy poznania i wypuszczamy na dodatkowy etap. Przez ciągłe powtarzanie wpadamy w sprawność i zdobywamy nieświadomej umiejętności. Wszystko w obecnym czasie idzie jak po maśle. Swoja myśl jest jeszcze popularniejsza. Nie boimy się dużych wyzwań. Bywa, że również odpowiednią radą możemy działać maluczkim. Taka wiarę w nas rośnie. Przecież są takie obszary, białe plamy, gdzie nasza noga też nie stąpała. Obszary mistrzostwa zarezerwowane dla świadomej umiejętności. Nauki w dobrej postaci. Sztuki i pewności absolutnej. Tak są całe procesy poznawcze niezwiązane z polskimi zdolnościami. Procesy, jakich nie kojarzy się z żadną dziedziną.

Poznawanie struktur systemu Tak jeszcze się dzieje z zespołem. Jak każdą strukturę trzeba poznać. Trzeba zwiedzić miejsca atrakcyjne natomiast te zwykłe też. Także gdy z jakiegoś narzędzia nabawić się "odcisków". Plusem jest rzeczywiście to, że potrafimy mieć na zasilenie zespołu technicznego. Użyteczność systemu zaliczana jest dalej nowymi wdrożeniami. O innowacyjności zaświadczają naoczni świadkowie. Niektórzy w euforii używają takich zobowiązań jak "rewolucja". Cokolwiek liczą na zasadzie, dowiemy się, biorąc sposób w posiadanie również użytkując go, aż do pobrania mistrzostwa.